• 0 532 603 36 46
  • info@gymnastics.com.tr
  • Acıbadem Mah. Fatih Sk Alkan iş Hanı Kat:3 Kadıköy İstanbul

Artistik Cimnastik

Cimnastiğin en enerjik branşlarından olan artistik cimnastik alanında, pek çok başarıya imza atmış olan ekibimiz, sporcularımıza en etkin eğitimi veriyorlar.

Artistik cimnastik, spor dalları arasında yer alan ve vücut esnekliğine dayalı bir egzersiz çeşidi olarak bilinir. Bu egzersiz, kurallı ve uyumlu hareketlerin bir arada yapılması sayesinde, vücudun her yerinin çalışmasını sağlayan bir spor dalı olarak tanımlanabilir. Bu spor, genellikle bir müzik eşliğinde ve çeşitli cimnastik araçları kullanılarak yapılır. Bu spor dalı sayesinde, vücudun esnekliği ve dengesinde gözle görülür bir gelişim görülebilir.

Artistik cimnastik sporu, profesyonel ellerden yardım alınarak, sağlıklı bir şekilde yapılabilir. Öncelikli olarak doğru ve etkin eğitimin alınması gerekir. Gymnastics Plus bünyesinde yer alan profesyonel eğitmenlerimiz sayesinde, kolayca bu sporu öğrenmeniz mümkün hale gelir. Salonumuz içerisinde yer alan çalışma bölgemiz ve araçlar, bu sporun kolay ve güvenli bir şekilde yapılabilmesine olanak tanır. Bu şekilde sakatlanma risklerinin de önüne geçilebilir.

Artistik cimnastik Kadıköy çevresinde de oldukça yaygın tercih edilen bir spor dalıdır. Gymnastics Plus, artistik cimnastik, baby gym, temel cimnastik ve aerobik spor dalları gibi konularda kaliteli ve üst düzey bir hizmet verir. Kadıköy’de yer alan salonunun, pek çok yere yakın olması da önemli olan özellikleri arasında yer alır. Artistik cimnastik konusunda alınacak olan eğitim sayesinde, fit bir vücuda kavuşmak da mümkündür.

Artistik cimnastik sayesinde çok daha esnek hale gelen vücut, dayanıklı ve güçlü bir yapıya sahiptir. Bununla birlikte, vücuttaki tüm kas gruplarının çalışmasına olanak tanıyan bu spor dalı, fit bir görünüme sahip olmak isteyen kişiler için de uygun bir egzersizdir. Artistik cimnastik sporunun yapılmasında önemli olan konu ise sporun doğru koşullar altında yapılmasıdır. Gerekli olan tüm güvenlik önlemlerinin alındığı salonumuzda, rahat ve etkili bir şekilde bu sporu öğrenebilirsiniz.

Artistik Cimnastik Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Özellikler


Çeşitli araçların kullanılması bu cimnastik türü açısından oldukça önemlidir. Kişilerin kendi imkanları ile ulaşamayacağı pek çok spor aleti, salonumuz bünyesinde mevcuttur. Bu sayede, artistik cimnastik yapmak isteyen kişiler, kolay ve pratik bir şekilde bu sporu yapabilir. Hem öğrenmek hem de antrenman yapmak için her türlü imkan, spor salonumuz içerisinde yer alır. Aynı zamanda, bünyemizde yer alan işin ehli insanlar sayesinde güvenli bir cimnastik ortamı da sağlanır.

Artistik cimnastik hareketleri yapılırken dikkat edilmesi gereken diğer bir özellik ise herkesin kendi fiziğine uygun hareketler ile başlamasıdır. Bu da yine profesyoneller yardımı ile hazırlanacak olan programlar sayesinde yapılır. Artistik cimnastik kendine özel kuralları olan bir spor dalıdır. Bu sebeple, güvenliğin sağlanması için öncelikle denge antrenmanları ile başlanabilir. Herkesin kendi seviyesine ve fiziki özelliklerine göre program hazırlayan Gymnastics Plus hocalarımız, etkili bir spor yapılabilmesini sağlar.

Artistik cimnastik konusunda dikkat edilmesi gereken bir diğer konu da seçilen kıyafetler ile alakalıdır. Bu kıyafetlerin, sporun gereklerine uygun şekilde ele alınması ile rahat bir spor süreci geçirebilirsiniz. Esnekliğin çok önemli olduğu bu spor dalında, esnek ve rahat kıyafetlerin seçimi sayesinde, hareketler doğru şekilde yapılabilir ve sakatlık riski de azalır. Gymnastics Plus bünyesi altında, en donanımlı cimnastik eğitimlerini alabilirsiniz.
 

İletişime Geç