• 0 532 603 36 46
  • info@gymnastics.com.tr
  • Acıbadem Mah. Fatih Sk Alkan iş Hanı Kat:3 Kadıköy İstanbul

Baby GYM

Bebeğinizin çevresini anlamlandırmasının en iyi yolu olan sporu, deneyimli eğitmenler ile en doğru şekilde öğretiyoruz.

Anne bebek cimnastiği, anne ile bebeğin bir arada spor yapabilmesine olanak tanıyan egzersizler bütünüdür. Bu egzersizler sayesinde, bebeklerin gelişimi daha sağlıklı ve daha hızlı hale gelir. Bebeklerin, kemik ve kas yapıları, yetişkin insanlara göre daha az gelişmiş haldedir. Bu sebeple, gelişim süreçlerinde yapılan egzersizlerin önemi de büyüktür. Cimnastik esnasında yapılan bebeğe uygun hareketler sayesinde, bebeğin kemik ve kas yapısı daha güçlü ve daha esnek hale gelir.

Anne ile bebeğin bir arada egzersiz yapabilmesine olanak tanıyan bu spor, aralarındaki iletişimi de güçlendirir. Böylece, bebek annesine daha yakındır. Gymnastics Plus bünyesindeki hocalarımız, anne bebek cimnastiği konusunda etkili bir eğitim verir. Böylece, doğru ve programlı hareketleri yaparak, bebeğinizin daha sağlıklı bir büyüme sürecine sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda, bebeğinizle aranızdaki bağı da kuvvetlendirebilirsiniz.

Anne bebek cimnastiği Kadıköy semtinde oldukça yaygın olan bir spordur. Kadıköy’de yer alan salonumuzda, bu egzersizin yapılabilmesi için her türlü olanak da mevcuttur. Bebekler hastalıklara daha açık oldukları için egzersiz yapılan ortamın hijyenik olması oldukça önemli bir konu haline gelir. Salonumuzda, sık aralıklar ile gerçekleşen temizlik işlemleri sayesinde, bebeklerin sağlıklı bir şekilde spor yapabilmesi sağlanır. Aynı zamanda, bebeğinize uygun olan hareketler de uzman eğiticilerimiz tarafından belirlenir. Böylece sağlıklı ve etkili bir cimnastik süreci tamamlanır.

Anne ya da baba fark etmeksizin herkes bu cimnastik etkinliklerine katılabilir. Bu etkinlikler aynı zamanda, bebeğin sosyalleşmesine de olanak tanır. Toplu şekilde yapılan anne bebek cimnastiği etkinlikleri sayesinde bebekler; sosyal, aktif, sportif ve eğlenceli bir şekilde egzersiz yapabilirler. Bu sayede, özgüven kazanan bebekler, ileriki hayatlarında da bu etkileri görebilir. Bu sebeple, anne bebek cimnastiği, bebeğin mental açıdan da gelişmesine olanak tanır.

Anne Bebek Cimnastiğinin Faydaları

Anne bebek cimnastiğinin faydaları, hem bebeğin gelişim sürecinde hem de çocukluk döneminde kendini gösterir. Bebeklerin büyüme ve gelişim süreçleri, yapılan egzersizler sayesinde daha sağlıklı ve daha etkili şekilde gerçekleşebilir. Bebeklerin büyümesi esnasında, çeşitli kemik ve kas ağrıları da yaşanabilir. Bu ağrıların önüne geçilmesinde ve bebeğin rahatlamasında, anne bebek cimnastiğinin önemi de büyüktür. Gymnastics Plus’ta deneyimli eğitmenler denetiminde yapılacak olan egzersizler sayesinde, bebekler sağlıklı bir şekilde gelişimini tamamlar.

Anne bebe cimnastiği yapan bebekler, spora erken yaşta başladıkları için, ilerdeki hayatlarında da sportif bir yapıya sahip olabilirler. Böylece büyüseler de spora olan ilgileri hep aynı kalır. Sportif bir çocuğa sahip olmak istiyorsanız, Gymnastics Plus bünyesinde yer alan, anne bebek cimnastiği hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Siz ve bebeğinize özel şekilde cimnastik eğitimi alabileceğiniz gibi toplu şekilde cimnastik yapma şansı da bulabilirsiniz.

Anne bebek cimnastiği sayesinde, bebekler küçük yaştan itibaren, esnek ve fit bir vücuda sahip olabilirler. Böylece bebekler, sağlıklı bir büyüme sağlamanın yanı sıra, dayanıklı ve güçlü bir vücuda da sahip olurlar. Bu egzersizler sayesinde bebeğin bünyesi de kuvvet kazanacağı için hastalıklara karşı daha dirençli olarak büyüme süreçlerini hızlı ve güçlü bir şekilde tamamlayabilirler. Yapılan egzersizler sayesinde, motor becerileri de gelişen bebekler, daha kolay öğrenir bir hale gelirler.
Anne bebek cimnastiği, çocuğunuzun okul hayatını da olumlu anlamda etkiler. Fiziken ve mental olarak gelişen bebekler, hayata daha hazır hale gelir. Egzersizler esnasında, bebeklerin hareketleri öğrenebilmesi ve vücudunu tanıması, beyin gelişimine pozitif etki eder. Böylece hızlı bir şekilde öğrenebilen bebekler, okul hayatlarında da bunun etkisini görür.
 

İletişime Geç