• 0 532 603 36 46
  • info@gymnastics.com.tr
  • Acıbadem Mah. Fatih Sk Alkan iş Hanı Kat:3 Kadıköy İstanbul

Reformer Pilates Nedir?

Reformer pilates, dirençli yaylar ve teknik araçlar kullanılarak, vücudun çeşitli şekillere sokulması ile yapılır. Burada önemli olan konu, pilates hareketlerinin, çeşitli araçlar yardımı ile yapılması şeklinde açıklanabilir. Bu sayede pilates ile çalıştırılması istenilen bölgenin, güçlenmesi sağlanır. Reformer pilates bu güçlenmeyi, direnç yayları ve direnç araçları ile sağlar. Böylece ağırlık ve dirence karşı tepki veren vücut bölgeleri, güçlenerek gelişir. Bu gelişim, vücudun şekil almasına yardımcı olur.

Reformer pilates nedir sorusuna verilebilecek diğer bir yanıt da vücut esnekliğini sağlayarak, tüm kas gruplarını harekete geçiren, egzersizler bütünüdür. Günün koşuşturması içerisinde, bozulan odak noktaları ve denge merkezleri de reformer pilates sayesinde kısa sürede onarılabilir. Denge merkezi onarılan kişiler de daha hızlı ve daha etkili bir kilo verme sürecine girebilir. Aynı zamanda hareketlerin programlı bir şekilde yapılması ile motor sinirler de gelişim gösterir.

Reformer pilates yapmak isteyenler, Gymnastics Plus’ta yer alan uzman spor eğitmenlerimiz ile çalışabilirler. Bu sayede, programlı ve verimli bir egzersiz sürecine girilmesi de mümkün olur. Reformer pilates sporunun en ince ayrıntılarına kadar öğrenilmesi ile birlikte, kilo verme ve vücudu şekillendirme süreci de hızlanır. Salonumuzda yapılan programlar, kişilerin fiziki özelliklerine göre özel bir şekilde hazırlanır. Kilo, boy, güç, yaş ve cinsiyet gibi konular dikkate alınarak hazırlanan programlar, risksiz ve sağlıklı bir egzersiz yapılmasına olanak tanır.

Gymnastics Plus, reformer pilates konusunda, başarılı ve donanımlı bir spor salonu olarak eksiksiz bir eğitim süreci yaşatıyor. Hem salon kalitemiz, hem de işinin ehli hocalarımız ile müşterilerimizin rahat ve konforlu bir şekilde pilates yapabilmesini amaçlıyoruz. Pilates yaparken önemli olan etkenlerden bir diğeri olan ekipman yeterliliği de salonumuzun avantajları arasında yer alır. Salonumuz bünyesinde yer alan araçlar sayesinde, cimnastikten pilates sporuna kadar her türden aktivite yapılabilir.


Reformer Pilatesin Vücuda Faydaları Nelerdir?

Reformer pilatesin faydaları, fiziksel ve ruhsal olmak üzere iki ana başlığa ayrılabilir. Öncelikli olarak pilates türlerinin her biri, yapan kişileri fiziki açıdan rahatlatır. Bu rahatlama, kasların ve kemiklerin açılması ve esnemesi ile alakalı olur. Kişiden kişiye değişecek olan egzersizler sayesinde, hızlı ve etkili bir esneme sağlanabilir. Özellikle yetişkinlerin ve yaşa bağlı olarak ağrı çekenlerin çokça faydalanabileceği reformer pilates her yaş grubu için ideal bir egzersiz bütünü olacaktır.

Reformer pilates yapan kişiler, programları doğrultusunda, belirli aralıklar ile yapacakları egzersizler sayesinde, daha zinde ve daha fit bir vücuda sahip olabilirler. Burada önemli olan konu egzersiz sıklığı ve süresi olacağı için işinin uzmanı hocalarımız tarafından, doğru aralıklar ile dersler programlanır. Bu programda aynı zamanda, egzersiz süresi de yer alır. Böylece kişiye özel etkili bir program hazırlanmış olur.

Reformer pilates sporunu, Gymnastics Plus bünyesinde düzgün ve düzenli bir şekilde yapan kişiler, kısa bir süre içerisinde, farkı hissedebilir hale gelir. Reformer pilates esnasında yapılacak hareket çeşitleri ve hareket yoğunluğu, kişilerin bünyelerine göre değişiklik gösterebilir. Farklı kilolarda ya da farklı fiziki özelliklerdeki kişilerin aynı hareketleri yapması, alınacak sonuçlar açısından farklılık gösterir. Bu sebeple, verimli bir pilates süreci geçirmek isteyen kişiler, salonumuzda yer alan hocalardan destek alabilir.

Gymnastics Plus, reformer pilates hareketleri konusunda çeşitlilik sağlamak amacı ile pek çok aracı bir arada bulundurur. Bu araçların doğru bir şekilde kullanılması da uzman ekibi sayesinde gerçekleşir. Kilo vermek, vücudu şekillendirmek ya da fit görünmek istiyorsanız salonumuza gelerek, egzersizlere başlayabilirsiniz. Böylece hem fiziki açıdan, hem de ruhsal yönden olumlu etkiler elde edebilirsiniz.

Kategoriler
Benzer Yazılar
Kadıköy Cimnastik Kursu

Kadıköy, İstanbul’un en önemli ilçelerinden biri olmasının avantajı il..

Reformer Pilates Nedir?

Reformer pilates, dirençli yaylar ve teknik araçlar kullanılarak, v..

Maltepe Cimnastik Kursu

Maltepe, İstanbul’un en canlı ve aktif ilçelerinden biri olarak b..

Yorumlar
disqus code
İletişime Geç